Zaproszenie na rok 2019

Mistrzostwa Dolnego Śląska MTB w Zieleńcu

28 lipca 2019 zapraszamy do Zieleńca w Dusznikach-Zdroju na Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura Filipiaka „Fisha”.

W ostatnią niedzielę lipca już po raz 12. spotykamy się w Zieleńcu. Trasa mini dostępna także dla dzieci i debiutantów to 28 km z niewielkimi trudnościami technicznymi i 600 m przewyższenia. Natomiast nowa trasa mega 48 km jest bardziej wymagająca technicznie i kondycyjnie niż w poprzednich latach, z wieloma stromymi podjazdami i 1350 m przewyższenia. W dużej mierze biegnie przez atrakcyjne, malownicze odcinki Gór Bystrzyckich.

Nasz wyścig został wpisany do oficjalnego kalendarza Dolnośląskiego Związku Kolarskiego, więc na tym odcinku mają szansę sprawdzić się także zawodnicy z licencją, którzy chcą powalczyć o tytuł Mistrza/Mistrzyni Dolnego Śląska w Maratonie MTB.

Zachęcamy do udziału także całe rodziny, niezależnie od wieku. Proponujemy klasyfikację rodzinną i kategorie dla najmłodszych: MD, KD (do 12 lat), M0, K0 (13-15 lat). Wytrwałych zapraszamy na cały Zieleniecki Weekend Rowerowy, szosowo-górski: 27 lipca w Zieleńcu zostanie rozegrany Klasyk Kłodzki (Puchar Polski w Maratonach Szosowych, cztery dystanse: giga, mega, mini, rodzinny), a 28 lipca - Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB. Opłaty od lat są bez zmian. Memoriał upamiętnia Artura Filipiaka „Fisha”, naszego przyjaciela i entuzjastę kolarstwa górskiego. Profesjonalną obsługę obu imprez zapewnia Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej.